Kalkulator doboru klimatyzacji online to prosty program służący do szacunkowego doboru mocy chłodniczej klimatyzatora do wielkości pomieszczenia. Kalkulator na podstawie wprowadzonych danych oblicza zapotrzebowanie na moc chłodniczą danego pomieszczenia oraz sugeruje jaki klimatyzator z typoszeregu zastosować.

Wymagane informacje:
m
m
m


Opcjonalne informacje:
osoby
kW


kW
kW

32 494 30 60

Nasi specjaliści doradzą Ci jak model będzie dla Ciebie najlepszy oraz bezpłatnie wycenią montaż. 

Wyniki prezentowane w programie mają charakter tylko orientacyjny. Aby dokładnie dobrać klimatyzator do danego pomieszczenia zalecany jest kontakt ze specjalistami z KLIMAPOINT Rybnik. Nasza firma oferuje bezpłatny dobór oraz wycenę bezpośrednio u Klienta.  

Z czego mogą wynikać różnice?

Dokładne określenie mocy chłodniczej niezbędnej do wychłodzenia i utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniu związane jest z bardzo wieloma czynnikami, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Ciepło dostarczane do pomieszczeń może pochodzić z wielu źródeł, do najistotniejszych zaliczmy:
  • ciepło dostarczane poprzez okna, ściany oraz dach
  • ciepło dostarczane przez wentylacje
  • ciepło emitowane przez sprzęt RTV/AGD oraz oświetlenie
  • ciepło emitowane przez osoby znajdujące się wewnątrz pomieszczeń
 

Na co się zdecydować?

Jak widać, w praktyce, dokładne oszacowanie zapotrzebowania na moc chłodniczą dla danego pomieszczenia nie jest łatwe. Przeważnie stosuje się klimatyzatory z niewielką nadwyżką mocy. Poza tym, w ofertach producentów nie znajdziemy klimatyzatorów o dowolnej mocy chłodniczej. W przypadku klimatyzatorów typu monosplit najpopularniejsze jednostki mają moc 2.5, 3.5, 5, 7 kW. W przypadku systemów multisplit, które znajdują zastosowanie w domach oraz biurach, dochodzą jeszcze jednostki o mocach 1.5 i 2 kW. Ze względu na małą różnicę w cenie pomiędzy klimatyzatorami 2.5 i 3.5 kW w praktyce, stosuję się mocniejsze jednostki. Rozwiązanie take skraca również czas potrzebny na schłodzenie pomieszczenia od momentu załączenia klimatyzatora. W większości przypadków klimatyzatory te posiadają takie same gabaryty.