32 494 30 60 biuro@klimapoint.pl

Oczyszczacze powietrza

Powietrze w domu przyjazne dla zdrowia Twojego oraz Twoich bliskich. Domowe oczyszczacze to urządzenia skutecznie poprawiające jakość powietrza, pozbywające się alergenów, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń.

Domowe oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza - KLIMAPOINTWedług Światowej Organizacji Zdrowia w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i komercyjnych, czyli w miejscach zamkniętych, powietrze jest znacznie bardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka niż na zewnątrz. Znajdziemy w nim od 4 do 10 szkodliwych substancji, których obecność jest skutkiem toksyn obecnych w materiałach budowlanych, a także brakiem niewłaściwej wentylacji i nieodpowiednio wybranej klimatyzacji. Powietrze, jakim oddychamy w naszych domach jest zatem bardzo niskiej jakości, a miejsce, które miało być naszym azylem, w rzeczywistości przyczynia się do pogorszenia jakości naszego zdrowia.

Zanieczyszczone i przesuszone powietrze, jak również zbyt duża wilgotność mogą być bardzo niebezpieczne w skutkach. Coraz większa świadomość wpływu tak niekorzystnych warunków na zdrowie człowieka przyczyniła się do wzrostu zainteresowania nowoczesnymi urządzeniami, jakimi są domowe oczyszczacze powietrza.

Kontakt w sprawie oczyszczaczy powietrza

Czy wiesz, że klimatyzacja oczyszcza powietrze?

Każdy nowoczesny klimatyzator posiada szereg filtrów i systemów oczyszczania powietrza. Nie musi on w tym czasie ani grzać, ani chłodzić, po prostu przepuszcza przez siebie powietrze oczyszczając je. Usuwając jednocześnie w tym czasie wszelkie pyłki, kurze i alergeny z powietrza. A jednocześnie może zapewnić chłód latem oraz ciepło w zimne jesienne wieczory.

Więcej informacji na temat ogrzewania klimatyzacją

Zasada działania oczyszczaczy powietrza

Filtry oczyszczacza powietrzaNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów oczyszczaczy powietrza, które różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim sposobem działania. Są wyposażone w specjalne filtry odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń i szkodliwych dla organizmu wirusów oraz bakterii. Stosuje się najczęściej filtry węglowe, ULPA i HEPA, w niektórych modelach wykorzystano także lampy UV lub jonizatory, które mają za zadanie wspomagać ich pracę.

Mogą jednak pojawić się obawy, czy wraz z oczyszczonym powietrzem nie są emitowane nowe zapachy. Otóż, nowoczesne urządzenia jedynie oczyszczają je bez generowania nowych zapachów.

Niektóre modele charakteryzują się wielostopniową filtracją. Wszystkie szkodliwe substancje poddawane są kolejnym etapom filtracji i jonizacji, co przyczynia się do skuteczności i efektywności urządzenia, a zatem eliminowania większej ilości alergenów.

Kontakt w sprawie oczyszczaczy powietrza

Rozwiązania GREE oraz Rotenso w naszej ofercie

Do stworzenia oferty oczyszczaczy powietrza wybraliśmy urządzenia, które charakteryzują się skutecznością działania, prostą obsługą, cichą pracą, nowoczesnym designem oraz energooszczędnością. Wszystkie te cechy doskonale charakteryzują propozycje od firm GREE oraz Rotenso, ekspertów w dziedzinie produkcji instalacji klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Wieloletnie doświadczenie utwierdziło producentów w przekonaniu, że komfort termiczny i czystość powietrza tworzą „duet”, odpowiadający w znaczącym stopniu za tworzenie środowiska przyjaznego człowiekowi i jego zdrowiu.

Oczyszczacze powietrza GREE oraz Rotenso opierają się na rozwiązaniach już sprawdzonych, jednocześnie jednak zastosowano w nich innowacje i technologie przygotowane specjalnie z myślą o tego rodzaju urządzeniach.

Oczyszczacze powietrza wyposażone zostały m.in. w czujniki, które monitorując jakość powietrza, dostosowują prace do jego stopnia zanieczyszczenia. Filtry najnowszej generacji odpowiedzialne są za skuteczność usuwania włosów, alergenów, roztoczy, zarodków pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Urządzenia posiadają ponadto jonizator iAIR, który wspomaga proces oczyszczania powietrza. Rotenso w oczyszczaczach zastosowało również lampę UV rozkładającą elementy organiczne i substancje toksyczne.

Kontakt w sprawie oczyszczaczy powietrza

Rotenso PiuraRotenso Piura

 • Filtr z aktywnym węglem iAIR
 • Super jonizator iAIR
 • Filtr antybakteryjny HEPA iAIR
 • Lampa UV
 • Filtr elektrostatyczny HD iAIR
 • Pilot bezprzewodowy
 • Programator czasowy
 • Funkcja snu
 • 2 lata gwarancji

Pobierz kartę katalogową ROTENSO PIURA

Pobierz instrukcję obsługi ROTENSO PIURA

 

Cena: 979 zł

GREE AQUA

 • Wysokiej klasy filtr wstępny
 • Funkcja nawilżania powietrzaGREE AQUA
 • Auto RESTART
 • 4 prędkości wentylatora
 • Filtr elektrostatyczny
 • Aktywny filtr węglowy
 • Jonizator powietrza
 • Pilot bezprzewodowy
 • 3 lata gwarancji

Pobierz kartę katalogową GREE AQUA

Pobierz instrukcje obsługi GREE AQUA

 

Cena: 1099 zł