Umów się na przegląd klimatyzacji

Serwis pomp ciepła

Serwis pomp ciepła

 

Serwis pomp ciepłaNasza firma zajmuje się również serwisem pomp ciepła. W przypadku jakichkolwiek problemów, które mogą wystąpić z pompami ciepła, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Usuwanie wszelkich usterek powinno odbywać się natychmiast po ich wystąpieniu, gdyż w przeciwnym razie może dojść do większych problemów, a nawet awarii całego systemu. Dlatego zachęcamy do natychmiastowego kontaktowania się z nami w przypadku zaobserwowanej awarii pompy ciepła.

Przeglądy pomp ciepła

Przeglądy pomp ciepłaPrzegląd każdego systemu ogrzewania wpływa na efektywność jego pracy, również jest to konieczne w przypadku pompy ciepła. Pomimo, że są to urządzenia o bardzo niskim wskaźniku awaryjności, są jednak zbudowane z kilku podzespołów. Na skutek ich eksploatacji mogą w sposób naturalny ulec zużyciu czy też zmniejszyć wydajność swojej pracy. Przegląd techniczny obejmuje m.in. kontrolę szczelności oraz ciśnienia układu chłodniczego pompy ciepła, sprawdzenie stanu filtrów, czyszczenie parownika i kontrolę ciśnienia w instalacji grzewczej i dolnego źródła ciepła.
Jeszcze raz warto wspomnieć, że KLIMAPOINT dokonuje przeglądów pomp ciepła na terenie całego Śląska, a w szczególności w miejscowości Rybnik, gdzie mieści się jej siedziba.

Kontakt w sprawie przeglądu pomp ciepła

Zadbaj o swoją klimatyzację

 

O klimatyzację, jak o każdy system zamontowany w budynku, trzeba należycie dbać, aby zapewnić jej bezawaryjną pracę przez dłuższy czas. Właśnie dlatego tak ważne są okresowe przeglądy klimatyzacji. W urządzeniu znajdują się odpowiednie filtry, na których wraz z upływem czasu osadzają się zanieczyszczenia, a to natomiast przekłada się na zmniejszenie wydajności pracy klimatyzatora. Powinno się zatem zadbać o kontrolę urządzenia, czyszczenie filtrów i czystość kanałów. Konieczne jest również czyszczenie, najlepiej miękką szmatką, wlotów i wylotów powietrza. Filtry powinny być czyszczone raz na dwa tygodnie. W wielu urządzeniach znajduje się specjalna kontrolka, która sygnalizuje konieczność czyszczenia klimatyzatora.

Przegląd klimatyzatora
Wentylator klimatyzatora z pleśnią i kurzem
Czysty wentylator klimatyzatora

Odgrzybianie klimatyzacji

 

Pleśń i inne grzyby tworzące się wewnątrz klimatyzatora to niebezpieczeństwo, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Pomimo regularnego czyszczenia filtrów, wewnątrz klimatyzatora, głównie na wymienniku oraz wentylatorze może dochodzić do powstawania pleśni, ponieważ warunki panujące wewnątrz klimatyzatora są idealne do jej rozwoju. Jest to o tyle niebezpieczne, że powietrze cyrkulujące poprzez klimatyzator zawsze ma kontakt z wymiennikiem oraz wentylatorem przez co drobinki pleśni są uwalniane do powietrza w pomieszczeniu. Dlatego tak ważne jest aby regularnie klimatyzacja była regularnie odgrzybiana przez wykwalifikowanych specjalistów.

Na zdjęciach obok można zobaczyć zanieczyszczony wentylator klimatyzatora ściennego. Na wentylatorze znajduje się kurz oraz pleśń.Na prawidłowo umytm wentylatorze nie powinny znajdować się jakiekolwiek ślady wcześniejszych zanieczyszczeń Użyta chemia powinna także zabepiczeć urządzenie przed nadmiernym namnażaniem się grzybów i pleśni.

Okresowe przeglądy klimatyzacji dla bezpieczeństwa

 

Niezależnie od intensywności pracy urządzeń, zaleca się okresowe przeglądy klimatyzacji. W ten sposób unikniesz poważniejszych i bardziej kosztownych awarii oraz będziesz mieć pewność, że cały system pracuje maksymalnie wydajnie oraz zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Przegląd powinno się wykonywać dwa razy w roku.Takie regularne przeglądy oferuje nasza firma, która dojeżdża do klientów na terenie całego Śląska, z uwzględnieniem takich miejscowości jak Rybnik czy Pszczyna. Sprawdzamy stan danej klimatyzacji i naprawiamy ewentualne usterki.

Jakie sprzęty obsługujemy?

 

Grupa wyspecjalizowanych fachowców, pracująca w naszej firmie, zna się na niemalże każdym sprzęcie. Okresowy przeglądy klimatyzacji to dla nas pestka. Zajmujemy się takim sprzętem jak klimatyzatory split i monoblok, w tym klimatyzatory ścienne, podłogowe, sufitowe, kasetonowe oraz klimatyzatory przenośne, a także klimatyzatory okienne, klimatyzacja kanałowa oraz systemy vrf.

Fachowe okresowe przeglądy klimatyzacji

 

Możesz zaufać naszemu doświadczeniu. Dzięki skorzystaniu z naszych usług Twoja klimatyzacja będzie działać sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Bądź spokojny o zdrowie i komfort osób w Twoim otoczeniu. Okresowe przeglądy klimatyzacji zleć firmie Klimapoint.