Umów się na przegląd klimatyzacji

Serwis pomp ciepła

Zadbaj o swoją klimatyzację

 

O klimatyzację, jak o każdy system zamontowany w budynku, trzeba należycie dbać, aby zapewnić jej bezawaryjną pracę przez dłuższy czas. Właśnie dlatego tak ważne są okresowe przeglądy klimatyzacji. W urządzeniu znajdują się odpowiednie filtry, na których wraz z upływem czasu osadzają się zanieczyszczenia, a to natomiast przekłada się na zmniejszenie wydajności pracy klimatyzatora. Powinno się zatem zadbać o kontrolę urządzenia, czyszczenie filtrów i czystość kanałów. Konieczne jest również czyszczenie, najlepiej miękką szmatką, wlotów i wylotów powietrza. Filtry powinny być czyszczone raz na dwa tygodnie. W wielu urządzeniach znajduje się specjalna kontrolka, która sygnalizuje konieczność czyszczenia klimatyzatora.

Przegląd klimatyzatora
Wentylator klimatyzatora z pleśnią i kurzem
Czysty wentylator klimatyzatora

Odgrzybianie klimatyzacji

 

Pleśń i inne grzyby tworzące się wewnątrz klimatyzatora to niebezpieczeństwo, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Pomimo regularnego czyszczenia filtrów, wewnątrz klimatyzatora, głównie na wymienniku oraz wentylatorze może dochodzić do powstawania pleśni, ponieważ warunki panujące wewnątrz klimatyzatora są idealne do jej rozwoju. Jest to o tyle niebezpieczne, że powietrze cyrkulujące poprzez klimatyzator zawsze ma kontakt z wymiennikiem oraz wentylatorem przez co drobinki pleśni są uwalniane do powietrza w pomieszczeniu. Dlatego tak ważne jest aby regularnie klimatyzacja była regularnie odgrzybiana przez wykwalifikowanych specjalistów.

Na zdjęciach obok można zobaczyć zanieczyszczony wentylator klimatyzatora ściennego. Na wentylatorze znajduje się kurz oraz pleśń.Na prawidłowo umytm wentylatorze nie powinny znajdować się jakiekolwiek ślady wcześniejszych zanieczyszczeń Użyta chemia powinna także zabepiczeć urządzenie przed nadmiernym namnażaniem się grzybów i pleśni.

Okresowe przeglądy klimatyzacji dla bezpieczeństwa

 

Niezależnie od intensywności pracy urządzeń, zaleca się okresowe przeglądy klimatyzacji. W ten sposób unikniesz poważniejszych i bardziej kosztownych awarii oraz będziesz mieć pewność, że cały system pracuje maksymalnie wydajnie oraz zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Przegląd powinno się wykonywać dwa razy w roku.Takie regularne przeglądy oferuje nasza firma, która dojeżdża do klientów na terenie całego Śląska, z uwzględnieniem takich miejscowości jak Rybnik czy Pszczyna. Sprawdzamy stan danej klimatyzacji i naprawiamy ewentualne usterki.

Jakie sprzęty obsługujemy?

 

Grupa wyspecjalizowanych fachowców, pracująca w naszej firmie, zna się na niemalże każdym sprzęcie. Okresowy przeglądy klimatyzacji to dla nas pestka. Zajmujemy się takim sprzętem jak klimatyzatory split i monoblok, w tym klimatyzatory ścienne, podłogowe, sufitowe, kasetonowe oraz klimatyzatory przenośne, a także klimatyzatory okienne, klimatyzacja kanałowa oraz systemy vrf.

Fachowe okresowe przeglądy klimatyzacji

 

Możesz zaufać naszemu doświadczeniu. Dzięki skorzystaniu z naszych usług Twoja klimatyzacja będzie działać sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Bądź spokojny o zdrowie i komfort osób w Twoim otoczeniu. Okresowe przeglądy klimatyzacji zleć firmie Klimapoint.