32 494 30 60 biuro@klimapoint.pl

Jak wybrać klimatyzację

Świetnie sprawdza się w upalne dni jak i w chłodne zimowe wieczory. Dba o komfort oraz czystość powietrza. Doskonała inwestycja na lata.

Dobór klimatyzacji mamy w małym palcu

Dobrze dobrana klimatyzacja to odpowiednia, bezawaryjna i wydajna praca urządzenia w pomieszczeniu. Dobór klimatyzacji może stanowić prawdziwe wyzwanie. Najprostszym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne. Powinny zostać umieszczone blisko okna, przez które elastyczną rurą odprowadzane jest ciepło na zewnątrz. Polecane są szczególnie przy wnętrzach o niewielkim metrażu ze względu na swoją stosunkowo niską wydajność. To nie dla Ciebie? My wiemy, co na to poradzić.

Coś dla bardziej wymagających

Klimatyzatory typu split to urządzenia o efektownym wyglądzie. Jeśli chodzi zatem o dobór klimatyzacji, to właśnie one spotkały się z dużym uznaniem wśród osób planujących zakup takiego sprzętu do domu lub biura. Mogą być montowane na ścianie lub suficie, a nawet przy podłodze. W przypadku sufitów podwieszanych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się klimatyzatory kasetonowe. Rozbudowane systemy klimatyzujące, mające ochładzać powietrze w kilku pomieszczeniach, tworzone są przy pomocy klimatyzatorów Multisplit. Jedną jednostkę zewnętrzną podłącza się do kilku jednostek wewnętrznych. Wśród urządzeń dostępne są klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe oraz kanałowe. Dla większych powierzchni przydatne mogą okazać się także klimatyzatory okienne lub systemy vrf.

Dobór klimatyzacji od strony technicznej

Ze względu na szeroki wybór sprzętu, dobór klimatyzacji jest niezwykle ważny. Przy jej zakupie należy zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma ona spełniać – czy ma jedynie chłodzić powietrze czy też w niektórych sytuacjach je ogrzewać. Szczególną uwagę zwracamy na moc urządzenia. Urządzenie o mocy 1 kW schładza lub ogrzewa około 10 m². Nasi specjaliści doradzą Ci, jaka klimatyzacja będzie najlepsza dla Twojego budynku, uwzględniając również przeznaczenie danych pomieszczeń, ich oświetlenie i nasłonecznienie oraz ilość urządzeń elektrycznych, jakie się w nich znajdują.

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących doboru klimatyzacji. Odpowiedzi udzielamy drogą internetową, telefoniczną lub też osobiście w siedzibie naszej firmy w Rybniku na Śląsku.