Klimatyzacja

Świetnie sprawdza się w upalne dni jak i w chłodne zimowe wieczory. Dba o komfort oraz czystość powietrza. Doskonała inwestycja na lata.

Zobacz koniecznie

Klimatyzacja

KlimatyzacjaKlimatyzacja stanowi obecnie w wielu krajach standard wyposażenia budynków mieszkalnych i usługowych. W Polsce ze względu na zmienny klimat system ten również zyskuje dużą popularność, szczególnie że wzrasta świadomość wpływu mikroklimatu na jakość życia i pracy. Klimatyzatory mogą być montowane zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak również w biurze oraz budynkach przemysłowych, a nasze rozwiązania są dopasowywane do potrzeb klienta i wymagań infrastruktury pomieszczenia.

Wśród klimatyzatorów wyróżnić można dwa rodzaje urządzeń, jakimi są klimatyzatory typu split i klimatyzatory monoblokowe. Pierwsze z nich stosowane są najwcześniej w domach jednorodzinnych, a cały system składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej (parownika) i zewnętrznej (agregatu), które są ze sobą połączone. Jednostka zewnętrzna odpowiedzialna jest za właściwe przygotowanie czynnika chłodzącego do odpowiedniego trybu pracy części, która znajduje się wewnątrz budynku. Klimatyzatory monoblokowe są w większości przypadków stosowane w przemyśle, gdyż charakteryzują się nieco głośniejszą pracą, która mogłaby wpływać na komfort mieszkańców.

Klimatyzatory nie tylko pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, ale również oczyszczają powietrze. Warto wiedzieć, że taki system w momencie awarii ogrzewania może zapewnić ciepło we wnętrzu budynku. Proponowane przez nas urządzenia wyróżniają się także estetycznym wyglądem, a zatem wkomponują się nawet w bardzo nowoczesne aranżacje, a coraz bardziej innowacyjne rozwiązania sprawiają, że klimatyzatory pracują cicho, a przy tym bardzo wydajnie.

Klimatyzacja jest tematem bliskim nam od wielu lat. Na terenie całego Śląska posiadamy klientów, którzy skorzystali z naszych usług w zakresie zakupu oraz montażu odpowiedniego klimatyzatora. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz do kontaktu z nami. Siedziba KLIMAPOINT znajduje się w miejscowości Rybnik. To tutaj odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące klimatyzacji oraz klimatyzatorów.

Kontakt w sprawie klimatyzacji

Raty na zakup klimatyzacji

Firma KLIMAPOINT oferuje swoim Klientom możliwość zakupu klimatyzacji wraz z montażem w systemie ratalnym. Decyzja o przyznaniu rat podejmowana jest do 10 min. Wszelkie formalności załatwiamy telefonicznie lub na miejscu u Klienta. Okres spłaty oraz wysokość rat ustalmy indywidualnie z każdym Klientem, tak aby spełnić wszelkie oczekiwania.

Kontakt w sprawie zakupu klimatyzacji na raty

Dofinansowanie na zakup klimatyzacji

Dofinansowanie na zakup klimatyzacjiIstnieje możliwość otrzymania bezzwrotnego dofinansowania na zakup klimatyzacji w ramach PROGRAMU DOFINANSOWANIA PRZEDSIĘBIORSTW. Zakup i montaż systemu są uwzględniane jako działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zdrowia w miejscu pracy. Organizatorem PROGRAMU DOFINANSOWANIA PRZEDSIĘBIORSTW jest ZUS. O dofinansowanie na zakup klimatyzacji ubiegać się mogą wszyscy zainteresowani ze wszystkich regionów Polski, w tym oczywiście nasi klienci z Rybnika oraz z całego Śląska.

Kontakt w sprawie dofinansowanie na zakup klimatyzacji

Dobór klimatyzacji

Dobór klimatyzacjiWybór odpowiedniej klimatyzacji zawsze warunkuje jego odpowiednią, bezawaryjną i wydajną pracę w pomieszczeniu. Najprostszym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne. Powinny zostać umieszczone blisko okna, przez które elastyczną rurą odprowadzane jest ciepło na zewnątrz. Polecane są szczególnie przy wnętrzach o niewielkim metrażu ze względu na swoją stosunkowo niską wydajność.

Klimatyzatory typu split to urządzenia o efektownym wyglądzie, dlatego spotkały się z dużym uznaniem wśród osób planujących zakup klimatyzacji do domu lub biura. Mogą być montowane na ścianie lub suficie, a nawet przy podłodze. W przypadku sufitów podwieszanych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się klimatyzatory kasetonowe.

Rozbudowane systemy klimatyzujące, mające ochładzać powietrze w kilku pomieszczeniach, tworzone są przy pomocy klimatyzatorów Multisplit. Jedną jednostkę zewnętrzną podłącza się do kilku jednostek wewnętrznych. Wśród urządzeń dostępne są klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe oraz kanałowe.

Ze względu na szeroki wybór klimatyzatorów, przy ich zakupie należy zastanowić się nad tym, jaką funkcję mają one spełniać – czy mają jedynie chłodzić powietrze czy też w niektórych sytuacjach je ogrzewać. Szczególną uwagę zwracamy na moc urządzenia. Urządzenie o mocy 1 kW schładza lub ogrzewa około 10 m². Nasi specjaliści doradzą Ci, jaka klimatyzacja będzie najlepsza dla Twojego budynku, uwzględniając również przeznaczenie danych pomieszczeń, ich oświetlenie i nasłonecznienie oraz ilość urządzeń elektrycznych, jakie się w nich znajdują.

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących klimatyzacji oraz wyboru odpowiedniego klimatyzatora. Odpowiedzi udzielamy drogą internetową, telefoniczną lub też osobiście w siedzibie naszej firmy w Rybniku na Śląsku.

Kontakt w sprawie doboru klimatyzacji

Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacjiPrzy montażu jednostki wewnętrznej klimatyzatora ważne jest, aby zapewnić odpowiedni dystans między poszczególnymi przegrodami:

  • odległość od ściany i sufitu nie mniejsza niż 15 cm

  • odległość od podłogi nie mniejsza niż 200 cm

  • minimalna odległość wylotu powietrza od przegród powinna wynosić 300 cm.

Natomiast jeżeli chodzi o jednostkę zewnętrzną klimatyzatora wymagania są następujące:

  • odległość od ściany nie mniejsza niż 30 cm

  • odległość przeszkody od części frontowej 200 cm

Montaż nie zabiera dużo czasu, gdy zajmuje się nim specjalista. Dlatego jeżeli już zdecydowali Państwo o inwestycji w klimatyzację, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Działamy na terenie całego Śląska, Dojeżdżamy do klienta i w bezpieczny, profesjonalny i szybki sposób montujemy wybrany klimatyzator.

Kontakt w sprawie montażu klimatyzacji

Przeglądy okresowe klimatyzacji

Przeglądy okresowe klimatyzacjiO klimatyzację, jak o każdy system zamontowany w budynku, trzeba należycie dbać, aby zapewnić jej bezawaryjną pracę przez dłuższy czas. W urządzeniu znajdują się odpowiednie filtry, na których wraz z upływem czasu osadzają się zanieczyszczenia, a to natomiast przekłada się na zmniejszenie wydajności pracy klimatyzatora. Powinno się zatem zadbać o kontrolę urządzenia, czyszczenie filtrów i czystość kanałów. Konieczne jest również czyszczenie, najlepiej miękką szmatką, wlotów i wylotów powietrza. Filtry powinny być czyszczone raz na dwa tygodnie. W wielu urządzeniach znajduje się specjalna kontrolka, która sygnalizuje konieczność czyszczenia klimatyzatora.

Niezależnie od intensywności pracy klimatyzatorów zaleca się przeprowadzanie okresowych przeglądów urządzeń. W ten sposób, unikniemy poważniejszych i bardziej kosztownych awarii oraz będziemy mieć pewność, że cały system pracuje maksymalnie wydajnie oraz zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Przegląd powinno się wykonywać dwa razy w roku.

Takie regularne przeglądy oferuje nasza firma, która dojeżdża do klientów na terenie całego Śląska, z uwzględnieniem takich miejscowości jak Rybnik czy Pszczyna. Sprawdzamy stan Państwa klimatyzacji i naprawiamy ewentualne usterki.

Kontakt w sprawie przeglądu klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacjiW przypadku jakichkolwiek awarii klimatyzatora należy bezzwłocznie skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy zlokalizują źródło problemu oraz zajmą się naprawą systemu. Nie należy podejmować prób naprawy klimatyzacji na własną rękę. Naprawy tego typu grożą uszkodzeniem sprzętu, utratą gwarancji, a co grosza może dojść oprzeń czynnikiem chłodniczym lub porażenia prądem.

Warto zatem w kwestii radzenia sobie z mniej lub bardziej poważnymi awariami skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma odznacza się na rynku wieloletnim doświadczeniem, z którego skorzystać mogli klienci z całego Śląska. Naprawiamy klimatyzatory szybko, tanio i bezpiecznie. Zapraszamy do kontaktu z siedzibą naszej firmy w Rybniku.

Kontakt w sprawie serwisu klimatyzacji

POSZUKUJESZ PRACY?